Telefon: +48 884 321 922
Godziny otwarcia:
Pon - Pt 10-18; Sob 10-14

Adres: 
Aleja Piastów 63
Szczecin 70-332

CZYSZCZENIE MATRYC

Matryca jest jednym z delikatniejszych podzespołów aparatu fotograficznego. Każda odrobina, pyłek przyklejony do matrycy jest widoczny na fotografii. Półśrodkiem rozwiązującym taki problem jest retusz każdego zdjęcia w programie graficznym, jednak przy większej ilości zdjęć czas poświęcony na obróbkę jet niewspółmierny do ceny czyszczenia matrycy. Nowoczesne aparaty są wyposażone w funkcję czyszczenia matrycy jednak nie jest to rozwiązanie, które permanentnie usunie niedogodność. 

Przed przystąpieniem do czyszczenia matrycy starannie czyścimy gniazdo bagnetu obiektywu oraz komorę lustra. Dopiero po tym zabiegu czyszczona jest sama matryca. Taki zabieg pozwala zminimalizować ryzyko ponownego zaprószenia matrycy. Matryce czyścimy na mokro i na sucho.

Matryce czyścimy na sucho oraz na mokro. Czyścimy matryce wszystkich rozmiarów: średni format, pełna klatka, APS-H, APS-C, 3,4", 1", 1/1.7", 1/2.3".

 

Istnieje możliwość wyczyszczenia matrycy w dniu dostarczenia sprzętu, w celu dokładnych ustaleń prosimy o telefon 884 321 922.

 

Aby przyspieszyć realizację zlecenia czyszczenia matrycy, należy dostarczyć aparat z w pełni naładowanym akumulatorem.